Washington Post yazarından Trump’a İncirlik uyarısı

Trump’a Incirlik Washington Post yazarı uyardı: 50 nükleer bomba unutun

Türkiye, demir cevheri ve alüminyumdan Türkiye ekonomisini getirmeye yönelik vergilerin aşırı derecede artmasını sağladı. ABD Başkanı Trump Washington Post köşe yazarı Brian da Klaas’ın ilginç bir cevabıydı. Klaas, Injirlik’teki nükleer bombalardan Trump’u hatırlattı: “Riskli iş yapıyorsunuz.”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Yeni Ekonomik Yaklaşım” tweetinde konuşmasını gerçekleştirdikten sonra, Türkiye’deki en iyi pazarları aldı.

ABD’nin Türkiye’den demir ve alüminyum alması, Trump TL’nin iki katı vergi getirmesinin de doğrudan bir hedefle Türkiye’ye karşı düşmanca bir tutum sergilediğini açıkladı.

Trump’ın kararından sonra dolar 6.80 dolara yükseldi.

ERDOĞAN SERT CEVAP
Cumhurbaşkanı Erdogano, Karadeniz turu sırasında Trump’a tepki göstererek, “fetö’ceye karşı harekete geçenler en az koyunda yetiştikleri için bize kursun kanunu veremezler.” Dizlerimizi ekonomik manipülasyonla kuşatmak isteyenler, bu insanların tanınması. Bu insanlar şantaj ve tehditler çalışmıyor. Özellikle bravado asla işe yaramayacak ”dedi.

YOLDA YENİLİKÇİ HATIRLATMA: NUCLEAR FUZZLES’İ UNUTMAYIN!
Türkiye Trump bu adımı, dünyanın geri kalanının sesini ABD ve Türkiye’ye getirdi. Washington Post’un yazarı ve uluslararası politika uzmanı olan Brian Klaas, Trump’ın Amerikan cephesinin en ilginç uyarısıydı.

Twitter’da bir tweet ile skorlara yanıt olarak Trump Klaas “Erdoğan’ın bir hayranı değil, ama (Trump) çıkışı pervasız. Türkiye’nin bir NATO üyesi ve Türkiye’de bulunan ABD hava üssünde (Ingirlik) 50 nükleer bomba bulunuyor. Twram Trump ciddi ulusal ve uluslararası güvenlik risklerini sunmaya devam ediyor “dedi.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir