Web Tapu Sistemi ile neler yapılabilir?

Türkiye’de webtapu dönemi başlandı. sistem ile ‘Webtapu’ uygulaması artık internet kullanabiliyor. Başvuru sürecini tapu sicil müdürlüğüne gitmeden yapabiliriz.

‘Web tapu’ uygulaması sloganıyla başlatılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ‘Kısayol Tapası’ Türkiye’de tanıtıldı. Bu sistem ile tapu sicil müdürlüğüne gitmeden internet üzerinden işlem yapabilir ve gerekli belgeler internet üzerinden tapu müdürlüğüne gönderilebilir.

Web Tapu Sistemi ile neler yapılabilir?

webtapu sistemle yapabilecekleriniz aşağıdaki gibidir: “Sistem ile mülklerinizi görebilir, konumunuzu görüntüleyebilir, tapuya gitmeden internet üzerinden başvurabilirsiniz. Elektronik ortamda, taşınmazın işlenemeyeceğine dair beyanname beyanı koyarak sahtecilik teşebbüslerine karşı önlemler alabilirsiniz.Bu beyanname ile dahi taşınmaz mallar vekâletname ile dahi kapatılır, ayrıca emlak şirketlerini geçici olarak yetkilendirebilirsiniz. taşınmaz kayıtlarını görmek için.

Tüm vatandaşların internet üzerinden taşınmazlarını takip edip yönetebilecekleri bir sistem olan Web Tapu sistemi, webtapu.tkgm.gov.tr ​​adresinde mevcuttur

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir