Yanal kayma testi nedir

Yanal kayma testi nedir ?

Yanal Kayma Testi; araç için en önemli maddelerden biri sizin için Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri, ön ve arka akslarda sadece birkaç saniye içinde ayak parmaklarını (çubuk ayarlarını) kontrol eden bir makine. Testi yapmak için, ilgili aksın bir tekerleğini yürüme hızı etrafında platformun üzerine geçirmek yeterlidir. Testin sonunda, ön ve arka aksların yanal kayma miktarı m / km cinsinden görüntülenir.

 

fabrika ayarına göre doğru olup olmadığını düşünmeyin olsun olmasın, bu testler çıkıyor.
Test, aracın yürüme hızının ve ilgili koşum takımının tekerleğinin (TOE) eğrilmesinin uygun olup olmadığını belirlemek için temelde ölçüm platformunda (1 km’ye karşılık gelir) yürütülür. Dönme ayarı ve aks kumandaları da bu sırayla gerçekleştirilir. Ölçüm sonuçları bildirilir ve alıcıya sunulur.

Aracı, 1 km’lik düz bir yol boyunca yönlendirdiğinizde sapma mesafesini hesaplayarak simüle edilir.

Bu sapmalar doğrultusunda frontal hattaki bozukluklar, çubuk yanlış hizalanmalarını ve aks boşluklarını tespit ederek size bildirilir.

Bu test, aracın düz yolda ilerleyip yönlendirmediğini ve çubuk dengesi ayarlarının doğru olup olmadığı ve aks boşlukları olup olmadığı için sağa ve sola çekip çekmediğini görmek için yapılır. Sağlam bir kavrama, arabanızın çubuk dengesinde ve aracınızın güvenliği konusunda iyi bir istikrar ve aks boşluklarının bulunmaması.

Yanal Kayma Testinin Önemi

Aracın ön ve arka lastiklerinin birbirleriyle eşleşip duymadığı kontrol edilir. Bu durumda güvenli sürüş için çok önemlidir.
Araç düz bir yol boyunca giderken direksiyon serbest bırakılırsa sapma miktarını ölçer. Aracın çubuk ve aks boşluklarını belirlemek için kullanılır. otomatik uzmanlık Ankara, size güvenli bir alış ve satış olayı gerçekleştirmenizi sağlayan, bir araba hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm teknik bilgileri rapor formunda sunar. Tamamen tarafsızdır ve doğru sonuçlar nedeniyle zaman ve para olumsuz sonuçlarını önlemenize yardımcı olur.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir