Yeni Otomobillere Yeni Zam Geliyor

Yeni Otomobillere Yeni Zam Geliyor

ÖTV yüzde 5 & 15 oranında fiyat artışı ile, sıfır otomobilin bu kez Nisan ayında yüzde 20 döviz artışı yapması bekleniyor.

Otomobil pazarında yapılan değerlendirmelerde yer alan Borusan Manheim Genel Müdürü H. Zafer Terzioğlu, geçen yıl Kasım ayının sonunda yapılan ÖTV artışıyla % 5-15 arasında bir fiyat artışı yaşayan sıfır araba şirketlerinin şu an döviz kuru ile karşı karşıya kalacağını söyledi. 2017 modelleriyle zam.

Terzioğlu, distribütörlerin ve yetkili satıcıların kar marjlarının son derece daraldığını söyledi. “2016 model sıfır km’lik araçların fiyatları ucuza geliyor ve 2017 model otomobillerin yüzde 20’sinin döviz kuru zammı uygulanmaya başlandı.

Otomotiv Birliği Derneği’nin görüşüne göre, Yetkili Satıcılar (OYDER), ÖTV artışının ve kur farkındaki artışın sıfır otomobil pazarında% 15 daralmaya neden olabileceğini belirtti. Geçen yıl ülkemizde 1 milyon sıfır araba ve hafif ticari araç sattı 2017’ye bu sayı 850 bin civarında olması bekleniyor “dedi.

2017, ikinci el otomobilin yılı olacak

Araba kredisi faiz oranları aylık yüzde 1’de kalmalıdır

bu yıl sıfır araba pazarının yüzde 15 oranında daralmasının ikinci el otomobil piyasasında canlanma olarak yansıyacağını belirtti.

 

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir