Yerli Otomobil için Zaman Azalıyor

Yerli Otomobil için Zaman Azalıyor

Cumhur Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılında yerli elektrikli araçların yola çıktığını belirterek, gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) 50 milyar avro katkıda bulunacak ve Türkiye’nin petrol bağımlılığını azaltacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da elektrikli otomobillerin payını buldu.
“2021 karayolu üzerinde olacak olan elektrikli ev içi araç, gayri safi yurtiçi hasılaya 50 milyar avro katkıda bulunacak, petrol bağımlılığımızı azaltacaktır. Zaman, yerli otomobil üreticilerine zaman. Zaman Türkiye saati” Erdoğan deyimiyle elektrik yerli payını da kullanıyor vermiş olduğu araba projesinin detaylarını içeren bir görsel içerir.

Erdoğan’ın görsel paylaşımı, Türkiye’nin otomobil katkısının ekonomisi şu şekilde oldu:
“Yaklaşık 100 alt sektör gelişecek, bilgi, yazılım ve dijital teknolojiler geliştirecek, yağa bağımlılığı azaltacak ve akıllı sürüş sistemleriyle geleceğin akıllı teknolojilerini yansıtacaktır.”

Türkiye’nin 2021 yılı otomobilin görselinin altını çizeceğini belirterek, “Türkiye’nin GSYİH’ya katkısı 50 milyar avro, cari açık 7 milyar avro katkı, 20 bin işin katkısı” belirtilecek.

Otomotiv sektörü ihracat verileri, 2002 yılında 4,8 milyar dolar olan ihracatın, 2017 yılında 6 kat artarak 28,5 milyar dolara ulaştığını ve 2002 yılında otomotiv endüstrisinin yıllık 347 bin adet, 2017’de ise 696 milyona ulaştığını gösteriyor. , 4.8 kat artış kaydedildi.

2021’de yollara çıkacak olan elektrikli yerli otomobilimiz, Gayri Safi Yurtiçi Hasılamıza 50 Milyar Euro katkı sağlayacak, petrol bağımlılığımızı azaltacak. Vakit Yerli Otomobil Vakti. Vakit Türkiye Vakti!

 

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir