Yerli otomobil, Yan Sanayilerde Güçleniyor

Yerli otomobil, Yan Sanayilerde Güçleniyor

Yerli otomobil, savunma ve havacılık sektörlerindeki gelişmeler, takım tezgahları sektörüne olan ihtiyacı artırmaktadır.

Ülkelerin kalkınma sürecinde stratejik öncelikleri olduğu ve ana üretim makineleri olduğu gerçeğine ek olarak, girdi sektörlerinin üretim becerilerini belirleyen ve ekonomik gelişme ile çarpılan etkiyi yaratan makine araçlarının sektörü; Endüstrinin gelişmesine paralel olarak büyümektedir. İç pazarda otomotiv, savunma, havacılık, medikal ve beyaz eşya gibi sektörlerin ihtiyaçlarına cevap veren, kritik bir rol oynayan sektör, 2017 yılında 711,5 milyon dolarlık bir üretim gerçekleştirerek gücünü göstermektedir.

Dünyanın birçok ülkesine 491 milyon değerinde ihracat yapan Makine Araçları Sektörü, stratejik öncelikleri olan birçok sektörde önemli bir rekabet avantajı sunmaktadır.

Yurt içi otomobil endüstrisindeki gelişmeler, makine aletleri sektörüne olan ihtiyacı artıracak

Türkiye, sektörün itici gücünün yerli otomobil üretiminde yaygın olarak kullanılacağını düşünecek Takım Tezgahları, sektörün gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Yurt içi otomobil endüstrisindeki gelişmelerin, 2018 yılında makine aletleri sektörüne olan talebi artırması beklenirken, istihdam da sektördeki iş hacminin artmasına katkıda bulunuyor.

Bu bakış açısına göre, Türkiye ekibinin% 80’i makinelere ihtiyaç duyuyor Makine Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TIAD) Başkanı TIAD’ın 189 şirkette bir araya geldiklerini söyleyen Hakan Aydoğdu, sektörde 2018 yılında yüzde 10’luk bir büyüme beklediklerini söyledi. 2018 yılında bakacak olursak, yerli otomobil, savunma ve havacılık endüstrilerindeki gelişmeler, takım tezgahı sektörüne olan ihtiyacı artıracak ve sektördeki iş hacmi artacaktır. 2019 yılında makine sektöründe büyüme olduğunu söyleyebiliriz. daha da büyüyecek ve sektör daha da güçlenecek “dedi.

1 milyar dolarlık iş hacmi

Böylesine kapsamlı bir endüstri fuarı yapmaktan gurur duyduklarını belirten TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 13 büyüme beklediklerinin altını çizdi. MAKTEK’in sektörün buluşma platformu olduğunu belirten Ersözlü, dünyanın farklı noktalarından furosu’na katılacak işadamlarını toplamda 125 bin metrekarelik alanda bir araya getireceklerini ve yaklaşık 1 milyar dolarlık iş sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

hacmi. Ersözlü, “Ar-Ge destekli inovasyon ürünlerine ev sahipliği yapacak olan MAKTEK, sektör profesyonelleri ile 1000’den fazla şirket ve şirket temsilcisini karşılayacak. 70 ülkeden 60.000 ziyaretçinin yanı sıra Çin, Tayvan, Hindistan gibi ulusal katılımlara ev sahipliği yapacak. ve Kore fuarı da, yurtdışından kamu ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticilerine ev sahipliği yapacak. “

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir