Yüksek Kazançlı Ek İş Nedir

Emekli olsanız da, ayda binlerce TL kazanabilirsiniz. Ve bunu devletle kısa bir eğitim ve deneyim paylaşarak yapabilirsiniz.

Türkiye’de herkese ek gelir sağlayacak bir işim var; Bu işi yapmak için kendi mesleğini bırakmak zorunda değildir. Uzmanlık gerektiren bir iştir, ancak bir süredir çalışmakta olan konu üzerinde uzmanlaşmıştır. Ayrıca kar da çok iyi. ‘Uzman bilgisi’ hakkında konuşuyoruz. Bu, mahkemelerin hemen hemen her davaya, özellikle iş ve çalışma yaşamı durumlarına uyguladığı uzman bir iştir.

Eğitim almanız gerekiyor: Fakat bunun için Adalet Bakanlığı’na başvurmanız gerekiyor. Başvuranların zamanı her yıl değişir. Daha önce Ekim olarak belirlenen başvuru tarihi, 2017 yılında Kasım ayı olarak belirlendi. Bu yılın başvuru dönemi henüz net değil. Başvuru için 25 yaşını geçmek için ilk kriterler arasındadır. Çalışıyor veya emekli olabilirsiniz. Bu iş özellikle emekliler için uyarlanmıştır.

1 milyondan fazla davalar: Yılda 300 dosya bir uzmana verilebilir. Dosya başına ödenen ücret en az 300 liradır. Yani, yılda 300 dosyaya kaba bir hesapla bakarsanız, 90 bin sterlin para kazanırsınız. Bu ay kırıldığında, 7 bin 500 lira aylık gelir demektir. Vergi çıktığı zaman yedi bin lira para bulunur. İş mahkemelerinde tam olarak 2 milyon dava var. Ceza mahkemelerindeki dava sayısı daha yüksektir.

Herkes başvurabilir: Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK), ustaların uzmanlık mekanizmasına katılması için eğitimler düzenler. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Kasım 2017’den bu yana 168 kişinin uzman eğitiminde temel eğitim sağladığını söyledi. “Organizasyonumuz, bakkal, marangoz, mühendis, şoför, inşaat işçisi, küçük üretici ve matbaacı eğitimlerine katılarak uzman sertifikalarına sahip.

Sadece 5 YIL DENEYİM GEREKSİNİMLERİ: Bir doktor, mühendis, inşaat işçisi, elektrik teknisyeni veya bir uzman olabilirsiniz. Tek şart, mesleğinizde en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmanız. Alanınızı içeren bir durumda hesaplama veya teknik bilgi gerekiyorsa, Adalet Bakanlığı sizin görüşünüze istinen dosya başına bir ücret talep edecektir.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir